Pārgājienu maršruti

Maršrutu karte

Nokļūt citu acīm neskatītās vietās

Esam sagatavojuši vairākus maršrutus, lai tie atbilstu tieši tavām vēlmēm, bet ja ar to ir par maz, tad varam novadīt pārgājienu arī speciāli jums izstrādātā maršrutā. Ar purva kurpēm nebūs jāuztraucas par piesmeltiem zābakiem un var droši iebrist purvā vietās, kur citkārt tas būtu neiespējami. Savukārt pieredzējušie gidi atklās neskartās dabas burvību.

Jaunākie maršruti

Šogad piedāvājam vairākus jaunus maršrutus, kas īpaši patiks tiem, kas jau ir iepazinušies ar Purvu bridēju piedāvājumu.

Populārākie maršruti

Ar ko sākt? Katrs purvs ir atšķirīgs un piemērots dažādai sagatavotībai, līdz ar to esam apkopojuši mūsuprāt foršākos maršrutus, ar kuriem iepazīties un noskaidrot, kas kuram vairāk patiks.

Vecpuišiem, lai mācētu tikt pāri ne tikai purvam

Šis būs foršs puišu piedzīvojums. Lai kādas mums būtu grūtības, kopā tās pievarēsim brienot pāri purvam ar un bez purva kurpēm. Pa ceļam būs uzdevumi un atpūtas pauzes ar peldēšanos purva ezeriņos. Kādu atziņu iegūs vecpuisis? Jo ātrāk nokritīsi uz ceļiem, jo vieglāk tiksi cauri gan purvam, gan turpmākajai laulības dzīvei :)

Maršrutu idejas romantiķiem

Vai instagramā redzēji skaistas purva bildes, bet baidies doties? Mūsuprāt maģiskākie brīži ir austot un rietot saulei, kad purvu pārklāj migla, tādēļ pārgājienu jāuzsāk stundu pirms saullēkta vai divas stundas pirms saulrieta, kopā pasākumam atvēlot 2,5-3 stundas. Pārgājienā ieplānotas vairākas atpūtas pauzes, lai uzņemtu brīnumainas fotogrāfijas, iedzertu līdzpaņemto tēju vai nopeldētos kādā no purva ezeriņiem.

Aktīvās atpūtas cienītājiem (kardiotreniņš garantēts)

Šos maršrutus iesakām tiem, kas vēlas izbaudīt adrenalīnu no pamatnes šūpošanos, bet nevēlas pārlieku nogurt. Patiesi, lai būtu foršs pārgājiens, distancei nav jābūt garai, toties zem kājām gan būs jāskatās. Šie maršruti ir ar mērenu grūtības pakāpi un garumu, kas nepārsniedz 6 km, bet ņemt vērā, ka arī pie 2km/h ātruma tava sirds dauzīsies straujāk.

Ģimenēm, lai būtu forši gan Tētim, gan Omei ar bērniem

Piesātināti foršām vietām, bet ne pārlieku gari maršruti, lai nenogurdinātu bērnus un seniorus. Sūnu paklājs būs līdzens, bez ciņiem, kas varētu būt par klupšanas akmeni, tomēr pamats joprojām grīļosies tā, ka vietām veidosies pat vilnīši. Jā, šeit tētiem ar brašiem bērniem būs ko izbaudīt, tajā pat laikā piesardzīgākie varēs apiet apkārt baisākām vietām. Starp citu, purvā nav nedz odu, nedz citu knišļu.

Piedzīvojumu meklētājiem (garas distances, nakšņošana teltīs vai bez… starp vilkiem)

Ja tev patīk iziet ārpus komforta zonas, nebiedē pārgājieni visas dienas garumā vai pat uz divām, tad šie maršruti būs radīti tev. Visforšākie purvi ir arī vistālāk no Rīgas, tos cilvēkam nav izdevies tik ļoti sagandēt ar grāvjiem, tādēļ daba ir nepieradināta un pārsteigumiem pilna. Jo garāki maršruti, jo lielāks nogurums. Ņem vērā, ka pārgājieni ar purva kurpēm ir ~ 3 reizes grūtāki par līdzvērtīga garuma klasiskajiem pārgājieniem gar jūru vai dabas takās.

Ziemas priekiem

Ziemas priekus var baudīt gandrīz katrā mūsu maršrutā, bet šeit esam apkopojuši mūsuprāt foršākos maršrutus ar ērtāko piebraukšanu un lielāko cerību sagaidīt sniegiem bagātu purvu, tajā pat laikā nebaidoties iestigt kādā piesnigušā celiņā. Ziemas laikā pārgājienu maršrutus var variēt un papildināt ar blakus esošo mežu, kalnu un kāpu apskati.

Nakts pārgājieni

Arī naktī var doties purvā, būs reizē baisi un forši, jo līdz ar spiedzieniem uzzināsi, kas atrodas apakšā. Mēnesnīcā vai lukturīšu gaismā cilposim starp akaču labirintiem, vērosim miljoniem zvaigžņu debesīs un starojošās andromedas uz zemes. Varbūt arī satiksim kādu spožu acu pāri, mazu sikspārnīti vai maldugunis. Pārgājienu sāksim saulrietā, lai purvā aizvadītu vairākas stundas un garākos maršrutos sagaidītu arī saullēktu.

Skolēnu ekskursijas

Kopā ar Purvu bridējiem ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu pārgājienos ar purva/sniega kurpēm dažādos Latvijas purvos. Tā ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties un papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā, uzzināt daudz ko jaunu ne tā, kā skolas solā, bet gan pašam visu iztaustot un izjūtot.

Maršruti piemēroti gan mazajiem pirmklasniekiem, gan visu zinošajiem vidusskolēniem.

Pārgājieni ar nakšņošanu purvā vai blakus

Vai esi iedomājies, kā būtu nakšņot purvā guļamtīklā, teltī vai bez? Šeit ir neaprakstāms klusums un maģija, turklāt pretēji maldīgajam viedoklim, augstajos purvos odu ir pavisam maz. Nakšņošana notiek ārpus īpaši aizsargājamām dabas teritorijām uz purvā esošām cietzemes saliņām vai blakus purviem un pat meža namiņos.

Uz ugunskura ir gardākās maltītes

Sarakstā esam iekļāvuši maršrutus, pie kuriem vai to tuvumā atrodas labiekārtotas atpūtas vietas ar soliņiem un ugunskura vietu. Papildus varam piedāvāt zupas katlu un guļamtīklus laiskākai atpūtai.

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading