Dunikas purvs

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Dunikas purvs jeb Tīrpurvs ir 7000 gadus vecs ar savdabīgu klajā purva ainavu, akačiem, neparasta izskata priedītēm, kas patiesībā ir vairākus simtus gadus vecas. Maršruts piemērots spraigu sajūtu cienītājiem, jo viscaur zem kājām ir nestabils un mānīgs pamats. Dunikas purvā sastapami akači, jeb lāmas, aug purva priedīties un dažādas aizsargājamo augu sugas, migrācijas laikā apmetas putni, mazuļu audzināšanai šo vietu izvēlas arī vilki. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.
Purvā ir ierīkota piknika vieta ar soliņiem un ugunskura vietu. Pēc pieprasījuma varam nodrošināt ar lielo zupas katlu un guļamtīkliem laiskai atpūtai.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

  
Grūtības pakāpe
Mērens pārgājiens – parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Maršruta garums

~ 5 km

Ilgums

līdz ~ 4 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 242 km (stāvlaukums pie laipas Dunikas purva ziemeļu pusē)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (85%), koka laipa (15%)

Grupas cena (EUR)

līdz 10 personām 200,00EUR

no 10 līdz 30 personām 20,00EUR/pers.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.281524, 21.383078.

Ko apskatīt tuvumā?

Netālu no Tīrpurva atrodas Latvijā vienīgā skābaržu audze – Luknas skābarži ir apmēram 250 gadu veci un aug četrus hektārus plašā teritorijā, sasniedzot pat 25 metru augstumu. Papes dabas parkā tiek piedāvātas ekskursijas pie savvaļas zirgiem un tauriem. Ja līdz purvam esat mērojuši tālo ceļu no Rīgas, tad iesakām apskatīt arī Liepāju vai Palangu.

Kā izskatās Dunikas purvā:

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading