Ķemeru tīrelis

Pieteikšanās: [email protected] un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Maršruts ļauj iepazīt Lielā Ķemeru tīreļa purva ainavu, attīstību, raksturīgos augus, dzīvniekus un dabas objektus. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, teiksmainais Liliju ezers, Krāču kalni – Litorīnas jūras kāpas. Tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit .
Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

  
Grūtības pakāpe
Mērens pārgājiens – parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Maršruta garums

3-6 km

Ilgums

2-4 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 45 km (autostāvvieta Lielā Ķemeru tīreļa malā)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (50%), meža takas (30%), grants segums (14%), rekultivēts kūdras karjers (6%)

Grupas cena (EUR)

līdz 8 personām 160,00EUR

no 8 līdz 30 personām 20,00EUR/pers.

* vasaras mēnešos piedāvājam pārgājienus darba dienu vakaros pēc plkst 18:00 saulrieta laikā, grupām sākot ar 6 personām 20,00EUR/pers.

Ķemeru tīrelī iespējams variēt ar maršruta garumu un pārgājiena ilgumu no 2 stundām līdz pat visai dienai.

Kā nokļūt?

Ar vilcienu: Rīga – Ķemeri (st.Kūdra), tālāk ar kājām aptuveni 4,5 km.
Ar auto: pa Rīgas – Venstpils šoseju (A 10, E 22) līdz pagriezienam uz Kalnciemu (P101), nogriezties pa kreisi un aptuveni 3,6 km līdz autostāvvietai purva malā pie Babītes un Jelgavas novada robežas.
Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.895306, 23.534028

Kā izskatās Ķemeru tīrelī:

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

 

Loading