Saklaura purvs

Maršruts pieejams apskatei tikai no 1.septembra līdz 31.janvārim!
Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Saklauru purvs atrodas vistālāk uz ziemeļiem no Purvu bridēju piedāvātajiem pārgājienu maršrutiem. Daļa no purva turpinās arī Igaunijā. Šis ir cilvēka darbības neskarts augstais purvs ar lāmām un klajumiem. Šeit atrodas Latvijā lielākais purva ezers – Ramatas Lielezers (162 ha). Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpeIzaicinoši – vidēji grūti pārgājieni būs piemēroti aktīviem dalībniekiem ar pārgājienu pieredzi. Iesācējiem, gados vecākiem cilvēkiem un bērniem līdz 10 g.v. šis maršruts parasti ir nogurdinošs. Apvidū būs šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi, vietām jāšķērso grāvji vai strauti. Maršruts parasti ir 7-10 km garš.
Maršruta garums6-14 km
Ilgums5h-2d (ar gidu)
Attālums no Rīgasap 170 km (stāvlaukums Dīriķu karjerā)
Piemērotākais laiksno 1.septembra līdz 31.janvārim
Maršruta segumsdabisks augstais purvs (85%), meža takas (10%), grants ceļš (5%)
Saklaura (Oļļas) purvā iespējams variēt ar maršruta garumu un pārgājiena ilgumu no 5 stundām līdz pat divām dienām ar nakšņošanu meža namiņā Igaunijā.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.970778, 24.965167

Par pārgājieniem

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading