Cenas tīrelis

Pieteikšanās: [email protected] un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Maršruts ļauj iepazīt Cenas tīreļa purva nepārveidoto ainavu un kūdras ieguves laukus, kūdras izmantošanas iespējas un ieguves metožu attīstību. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, kūdras ieguves lauki, kara ceļš, Skaista ezers, skatu tornis. Tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit.
Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpe
Viegli – pārgājiens, kas parasti ir piemērots ikvienam, kurš bauda pastaigas. Maršruts parasti ir īsāks par 4 km. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem un bērniem no 6 g.v. Šis ir visvienkāršākais no mūsu maršrutiem un tas ir piemērots ģimenēm ar bērniem vai jaunāko klašu skolēniem un tiem, kas vēlas izbaudīt neskarto purvu burvību bez īpašiem fizisko spēku pārbaudījumiem.
Maršruta garums

~ 4 km

Ilgums

2-3 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 32 km (kūdras karjers Cenas tīreļa malā)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (85%), meža takas (15%)

Grupas cena (EUR) līdz 8 personām 160,00EUR

no 8 līdz 30 personām 20,00EUR/pers.

* vasaras mēnešos piedāvājam pārgājienus darba dienu vakaros pēc plkst 18:00 saulrieta laikā, grupām sākot ar 6 personām 20,00EUR/pers.

Cenas tīrelī iespējams variēt ar maršruta garumu un pārgājiena ilgumu no 3 stundām līdz pat visai dienai.

Kā nokļūt?

Ar auto līdz Cenas tīreļa purva takai var nokļūt, braucot pa Rīgas-Liepājas šoseju (A9) līdz norādēm „Rubeņi” un ”Purva laipa 6,5 km”. Pēc apmēram 6,5 km gara brauciena pa asfaltētu un grants ceļu nokļūstam T veida krustojumā, no kurienes redzams kūdras ieguves lauks. Lauka malā novietota norāde, ka te sākas purva taka.
Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.862701 23.789280.

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

 

Loading