Rukšu purvs

Pargajiens Ruksu purva

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Maršruts ļauj iepazīt Rukšu purva ainavu, attīstību, raksturīgos augus, dzīvniekus un dabas objektus. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, kas purvu padara līdzīgu Minotaura labirintam. Tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni. Vien 10 km no purva atrodas Šlīteres bāka un senais jūras krasts. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit.
Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpeViegli – pārgājiens, kas parasti ir piemērots ikvienam, kurš bauda pastaigas. Maršruts parasti ir īsāks par 4 km. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem un bērniem no 6 g.v. Šis ir visvienkāršākais no mūsu maršrutiem un tas ir piemērots ģimenēm ar bērniem vai jaunāko klašu skolēniem un tiem, kas vēlas izbaudīt neskarto purvu burvību bez īpašiem fizisko spēku pārbaudījumiem.
Maršruta garums~ 3 km
Ilgums2-3 h (ar gidu)
Attālums no Rīgasap 165 km (autostāvvieta Rukšu purva malā)
Piemērotākais laiksvisu gadu
Maršruta segumsdabisks augstais purvs (95%), meža takas (5%)
Maršruta garumu un ilgumu varam pielāgot jūsu vēlmēm.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.598718, 22.362009

Kā izskatās Rukšu purvā?

Par pārgājieniem

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading