Laugas purvs

Laugas purvs vasarā

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Laugas purvs biotopu un ainavu ziņā ir daudzveidīga teritorija. Izstrādātajā purva daļā izveidota lielogu dzērveņu audzētava – viena no pirmajām mākslīgajām dzērveņu audzētavām Latvijā. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, purva upīte, kas brīžiem pazūd pazemē. Uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni – un tālumā varēs sadzirdēt dzērves. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpe
Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Maršruta garums

~ 6 km

Ilgums

~ 4 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 59 km (autostāvvieta Špata dzērveņu audzētavas malā)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (92%), kūdras karjera ceļš (8%)

Maršruta garumu un ilgumu varam pielāgot jūsu vēlmēm.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.266325, 24.690257

Kā izskatās Laugas purvā:

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading