Laugas purvs

Laugas purvs vasarā

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Laugas purvs biotopu un ainavu ziņā ir daudzveidīga teritorija. Maršruts sākas pie Špata dzērveņu audzētavas – viena no pirmajām lielogu dzērveņu jeb dižbrūkleņu audzētavām Latvijā, kur jau daudzus gadus saimnieko tehnisko zinātņu doktors, Latvijas lielogu dzērveņu audzēšanas pionieris Andris Ansis Špats. Laugas purvā dzērvenes audzē 22 hektāros, tur aug daudz šķirņu, tostarp tādas, kas selekcionētas Latvijā. Dižbrūklenes pārstrādā dažādi – žāvē, kaltē. Patlaban Latvijas produkti ir labākie pasaulē, ko apliecina vairākas zelta medaļas. Visā Latvijā žāvēšanas pārstrādē strādā pēc vienotas tehnoloģijas, ko izstrādājis Andris Ansis Špats. Saimniecības ražotnē plaši izmanto dabiskā sīrupa izvilkšanu ar cukuru vai medu no sagrieztām un sadurstītām ogām. Pēc pārgājiena ir iespēja doties apskatīt ražotni, kā arī iegādāties ogas, sukādes un sulas. Diemžēl pēdējos gados pēc blakus esošās kūdras izstrādes atjaunošanas novērotas stiprākas salnas, kas negatīvi ietekmē arī dzērveņu ražu, plašāk par problēmas novērojumiem lasiet šeit.

Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, purva upīte, kas brīžiem pazūd pazemē. Uzmanīgi ieskatoties, vasarā varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni – un tālumā varēs sadzirdēt dzērves. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpe
Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Maršruta garums

~ 6 km

Ilgums

~ 4 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 59 km (autostāvvieta Špata dzērveņu audzētavas malā)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (92%), kūdras karjera ceļš (8%)

Maršruta garumu un ilgumu varam pielāgot jūsu vēlmēm.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.266325, 24.690257

Kā izskatās Laugas purvā:

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading