Vasenieku purvs

Pieteikšanās: [email protected] un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Vasenieku purvs atrodas 2 stundu brauciena attālumā no Rīgas un tikai 30 min brauciena attālumā no Ventspils. Vasenieku purvs ir sūnu jeb augstais purvs. Tādu nosaukumu šis purva tips ieguvis, pateicoties kupolveida formai kas veidojas purvam attīstoties. Kupolu veido sfagnu sūnas kas purva centrālajā daļā uzkrājas, kā arī uzkrāj ūdeni. Vasenieku purs atrodas Stiklu purvu kompleksā, kas ir lielākais Rietumlatvijā un veidojies pirms 5-7 tūkstošiem gadu. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači. Ja paveiksies, tad tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni. Vairāk par Stiklu purvu vērtībām šeit… Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit. Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.
Pie purva ir ierīkota piknika vieta ar soliņiem un ugunskura vietu. Pēc pieprasījuma varam nodrošināt ar lielo zupas katlu un guļamtīkliem laiskai atpūtai.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

   
Grūtības pakāpe
Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Maršruta garums

~ 5 km

Ilgums

līdz ~ 4 h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 150 km, no Ventspils – 40 km (Vasenieku purva laipa)

Piemērotākais laiks

no jūnija līdz decembrim

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (95%), meža ceļš (5%)

Grupas cena (EUR)

līdz 10 personām 200,00EUR

no 10 līdz 30 personām 20,00EUR/pers.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.357938, 22.152747

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

 

Loading