Biežāk uzdotie jautājumi

Kādus apavus izvēlēties?

Apaviem ir jānosedz potīti, jo pret to stiprinās sniega kurpes.
Rudenī un pavasarī, kā arī ziemā, kad temperatūra ir virs 0 grādiem, ieteicams vilkt gumijas zābakus, tie pasargās no mitruma purvā, ļaus iebrist spraigākās un interesantākās vietiņās, kā arī pārvarēt kādu seklāku grāvi vai bebru appludinātu pļavu. Visa gada garumā var vilkt pārgājiena (trekkinga) zābakus, kuriem ir ūdens droša membrāna, piemēram, Gore-tex. Ziemā, kad purva virskārta ir sasalusi, var vilkt arī parastus ziemas zābakus, kas ir silti un kurus nav bail samērcēt vai norīvēt ar sniega kurpēm. Vasarā, kad ir pietiekami silts, var vilkt arī sporta apavus, tādējādi atveldzējot kājas slapjā ūdenī.
Pārgājienā nevar piedalīties ar basām kājam, sandalēs, izejamās (balles kurpēs), augstpapēžu kurpēs un zābakos ar augstu papēdi.

Kā jāģērbjas?

Jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem. Labāk saģērbties siltāk, jo lieko apģērba kārtu pārgājiena laikā vienmēr var novilkt un ielikt līdzpaņemtajā somā. Ieteicams izvēlēties vieglu un ērtu apģērbu. Pārgājienā var gadīties nošļakstīt bikses vai iesēsties slapjās sūnās, tādēļ maiņas apģērbs var noderēt, īpaši tas attiecas uz bērniem.

Kādēļ nepieciešamas purva/sniega kurpes?

Purva/sniega kurpes nodrošina drošu pārvietošanos purvā, kur citkārt bez šāda aprīkojuma var ne tikai piesmelt zābaku, bet arī iegrimt slīkšņā līdz pat padusēm. Purva kurpes atvieglo pārvietošanos, jo kājas daudz mazāk iegrimst sūnās un zābaki vairs nav jāpietur ar rokām. Šāda pārvietošanās ir saudzīgāka pret vidi, jo sūnas tiek mazāk nobradātas un spēj atgūt sākotnējo izskatu pēc tuvākā lietus perioda.

Kad un kā jāveic apmaksa par pārgājienu?

Pēc pieteikuma nosūtīšanas, Jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu ar priekšapmaksas rēķinu, kas jāapmaksā vismaz dienu pirms pasākuma. Ja apmaksu veicat brīvdienā, vai dienu pirms pasākuma, tad Jums jānosūtu izpildītais maksājuma uzdevums uz [email protected]

Kas tiek ietverts pasākuma maksā?

Pasākuma maksā ietverta inventāra noma, maršruta sagatavošana un gida pakalpojumi, kas gan iepazīstinās ar purva skaistākajām un foršākajām vietām, gan saistošā veidā pastāstīs par floru un faunu, vēsturi un ģeoloģiju, mītiem un patiesību par purviem. Ja būs labvēlīgi laika apstākļi, tad gids parūpēsies par fotogrāfijām vai video, ko nosūtīs Jums uz e-pastu.

Kā nokļūt uz pasākuma vietu, ja nav privātā transportlīdzekļa?

Visērtākais un veiksmīgākais veids ir ierakstīt komentāru Purvu bridēju Facebook lapas pasākuma sadaļā, ka meklējat līdzbraucēju vai šoferīti. Tā jums būs iespēja gan izdevīgāk nokļūt uz pasākumu, gan arī iegūt jaunus draugus.

Kādēļ piesakoties pārgājienam jānorāda kontakttālrunis un e-pasts?

Kontakttālrunis nepieciešams, lai pārgājiena dienā spētu operatīvi sazināties ar pārgājiena dalībniekiem, piemēram, ja kāds no dalībniekiem kavē uz pasākumu, vai ir apmaldījies. Uz e-pastu tiks nosūtīts priekšapmaksas rēķins, kā arī saite uz fotogrāfijām, ko uzņemsim pārgājienā.

Kad saņemšu reģistrācijas apstiprinājumu?

Parasti apstiprinājumu nosūtam diennakts laikā, ja vien tās nav garākas svētku brīvdienas. Ja neesat saņēmis apstiprinājumu 24 h laikā pēc pieteikumu nosūtīšanas, kā arī neesat to atradis starp mēstulēm (Spam, Junkmail u.tml.), tad sazinieties ar mums, rakstot uz [email protected]

Vai tiek piemērotas kādas atlaides pārgājiena reģistrācijas maksai?

Publiskos pasākumos jauniešiem līdz 17 gadu vecumam dalības maksa ir mazāka, cena būs norādīta konkrētā pasākuma aprakstā. Grupu pārgājienos atlaides netiek piemērotas.

Vai studentiem pienākas atlaide?

Diemžēl nē. Atlaides pienākas tikai jauniešiem līdz 17 gadu vecumam, kas uz pasākumu dodas vecāku pavadībā.

Vai bērni var piedalīties pārgājienā bez maksas?

Bērni līdz 6 gadu vecumam pārgājienā var piedalīties bez maksas, ja viņiem nespējam nodrošināt atbilstoša izmēra purva kurpes un kāds no vecākiem spēs brīžiem panest bērnu. Ne visi maršruti ir piemēroti bērniem, tādēļ reģistrējoties brīdiniet organizatoru, ka uz pasākumu vēlaties ņemt bērnu.

Vai ir dalībnieku vecuma ierobežojums?

Tas nav stingri noteikts. Jums pašam jāizvērtē savas spējas. Garāki maršruti nav piemēroti mazākiem bērniem, tādēļ reģistrējoties brīdiniet organizatoru, ka uz pasākumu vēlaties ņemt bērnu. Vecuma griesti ir tikai aptuveni, ja esat aktīvs pārgājienu dalībnieks un uz piekto stāvu spējat uzkāpt bez papildus pauzēm, tad lielākoties arī pārgājiens būs pa spēkam. Ņemiet vērā, ka nepieciešama laba koordinācija un ka pārvietošanās purvā ir ~3 reizes grūtāka par parastu pārgājienu.

Vai varu piedalīties pārgājienā ar savām sniega kurpēm?

Jā. Lūdzu informējiet par to organizatoru, lai saņemtu atlaidi.

Vai pasākumā drīkst piedalīties ar suni?

Mēs mīlam suņus un ļaujam piedalīties arī pasākumos, bet sunim jābūt ar pavadu, labi socializētam gan ar cilvēkiem, gan citiem suņiem, kā arī vakcinētam pret trakumsērgu, lai neradītu draudus veselībai ne sev ne citiem. Lūdzu informējiet par to organizatoru, ka pasākumā piedalīsities ar suni.

Vai pārgājiens notiks, ja pasākuma dienā līs lietus vai būs ļoti auksti?

Pārgājieni notiek neatkarīgi no laika apstākļiem.

Vai ir jāveic priekšapmaksa, ja rezervē datumu grupu pārgājienam?

Jā. Nosūtīsim priekšapmaksas rēķinu.

Cik lielai jābūt grupai, lai pieteiktu grupu pārgājienu?

Ar minimālo grupas izmēru var iepazīties cenrādī. Grupā var būt arī mazāks dalībnieku skaits ne kā norādīts cenrādī, bet tādā gadījumā tiks piemērota grupas minimālā maksa.

Vai, pasākumam tuvojoties, reģistrācija var tikt apturēta?

Jā, pārāk liela dalībnieku skaita dēļ reģistrācija var tikt apturēta jau labu laiku pirms pārgājiena. Par to jau laicīgi informēsim pasākuma Facebook lapā un mājaslapā.

Nevaru (nevēlos) piedalīties. Vai varu atgūt dalības maksu?

Dalības maksa netiek atmaksāta, taču varat pārdot, uzdāvināt vai kā citādi nodot savu reģistrāciju citai personai. Ja izlemjat tā darīt, noteikti informējiet mūs, rakstot uz [email protected] Vēstulē norādiet rēķina numuru, izvēlēto maršrutu un jaunā dalībnieka reģistrācijas informāciju (vārdu, uzvārdu, e-pastu, mobilā telefona numuru, apavu izmēru).
Atgādinām, ka dalībnieks, nododams savu reģistrāciju citai personai, apņemas to iepazīstināt ar pārgājiena nolikumu, bet jaunais dalībnieks, pārņemdams reģistrāciju, tam piekrīt.

Vai ir iespējams iznomāt purva/sniega kurpes?

Purva/sniega kurpes iznomājam sākot no 2 pāriem. Par sniega kurpju pieejamību un cenām jautājiet rakstot uz [email protected]

Kur atrodas noma punkts?

Ekipējumu ir iespējams saņemt  Rīgā, Slokas ielā 61 un Ērgļos, Stacijas ielā 1. Sīkāk uzzini rakstot uz [email protected]

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading