Nidas tīrelis

Nidas tīrelis

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Nidas tīrelis – vienīgais purvs Latvijā, kas atrodas tik ļoti tuvu Baltijas jūrai. Pārgājiena maršruts ietvers gan purvu un meža taciņas, gan skaisto Baltijas jūras krastu. Maršruts piemērots spraigu sajūtu cienītājiem, jo viscaur zem kājām ir nestabils un mānīgs pamats. Nelielā skaitā sastopami akači un slīkšņas, purva priedītes, rasenes un citi augi. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Grūtības pakāpeVidēji grūti – pārgājieni būs piemēroti aktīviem dalībniekiem ar pārgājienu pieredzi. Iesācējiem, gados vecākiem cilvēkiem un bērniem līdz 10 g.v. šis maršruts parasti ir nogurdinošs. Apvidū būs šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi, vietām jāšķērso grāvji vai strauti. Maršruts parasti ir 7-10 km garš.
Maršruta garums8-10 km
Ilgums~6h (ar gidu)
Attālums no Rīgasap 265 km (tikšanās vieta – zvejnieku sēta Vītolnieki)
Piemērotākais laiksvisu gadu
Maršruta segumsdabisks augstais purvs (90%), meža ceļi un stigas (10%)

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.140895, 21.037113

Par pārgājieniem

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading