Nidas tīrelis

Pieteikšanās: [email protected] un tālr.: +371 20120101

Pārgājiena maršruta apraksts

Nidas tīrelis – vienīgais purvs Latvijā, kas atrodas tik ļoti tuvu Baltijas jūrai. Pārgājiena maršruts ietvers gan purvu un meža taciņas, gan skaisto Baltijas jūras krastu. Maršruts piemērots spraigu sajūtu cienītājiem, jo viscaur zem kājām ir nestabils un mānīgs pamats. Nelielā skaitā sastopami akači un slīkšņas, purva priedītes, rasenes un citi augi. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām, dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

   
Grūtības pakāpe
Vidēji grūti – pārgājieni būs piemēroti aktīviem dalībniekiem ar pārgājienu pieredzi. Iesācējiem, gados vecākiem cilvēkiem un bērniem līdz 10 g.v. šis maršruts parasti ir nogurdinošs. Apvidū būs šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi, vietām jāšķērso grāvji vai strauti. Maršruts parasti ir 7-10 km garš.
Maršruta garums

8-10 km

Ilgums

~6h (ar gidu)

Attālums no Rīgas

ap 265 km (tikšanās vieta – zvejnieku sēta Vītolnieki)

Piemērotākais laiks

visu gadu

Maršruta segums

dabisks augstais purvs (90%), meža ceļi un stigas (10%)

Grupas cena (EUR)

līdz 10 personām 200,00EUR

no 10 līdz 30 personām 20,00EUR/pers.

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.140895, 21.037113

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

 

Loading