Stompaku purvi

Stompaku purvi ir unikāla teritorija gan ar dabas bagātībām, gan kultūrvēsturisko mantojumu. Stompaku purvā 2. Pasaules kara laikā bija ierīkotas partizānu apmetnes, kuras bija vienas no lielākām Baltijā, savukārt Lielajā pūrā (tā šajā pusē apzīmē purvus) daba jopojām ir mežonīga ar slīkšņām un akačiem, ne velti nacionālos partizānus bija grūti aplenkt. Pārgājiens būs gan purvā ar purva kurpēm dodoties starp akaču labirintiem, gan pa mežu stigām. Atklāj jauno maršrutu kopā ar Purvu bridējiem!

Kā vienmēr – Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu sarežģīti vai pat neiespējami. Šī būs lieliska iespēja iepazīt pārgājienus ar purva/sniega kurpēm, doties pa zvēru takām un varbūt sastapt kādu meža iemītnieku.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, kuriem patīk gari pārgājieni un izaicinājumi, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 12-55 gadi. Vecums nav šķērslis, ja esi radis doties pārgājienos.

📌 PIESAKIES PĀRGĀJIENAM: rakstot info@purvubrideji.lv
(norādi vēlamo datumu, dalībnieku skaitu un kontakttālruni)
Jautājumu gadījumā zvani uz +371 20120101 (zvani un WhatsApp)

Pārgājiena raksturojums

 • Ilgums: ~4 stundas
 • Grūtības pakāpe: viegla-vidēja (pieredzējušiem pārgājienu dalībniekiem), vidēja-grūta (iesācējiem)
 • Distances garums: cauri purvam ar purva kurpēm ~ 6,5 km, kopā ~8 km
 • Tikšanās vieta: stāvlaukumā pie Bērzkalnes estrādes
 • Līdzi jāņem: uzkodas un dzeramais ūdens
 • Kājās jāvelk: pārgājienu apavi vai gumijas zābaki
 • Izmaksās iekļauts:
  • Pārgājiena maršruta sagatavošana
  • Purva kurpju piegāde un noma
  • Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts
  • Ja laika apstākļi atļaus, tad foto galerija piemiņai

Kā nokļūt:

Ar auto: dodies uz Bērzkalni: stāvlaukums atrodas pie pagasta pārvaldes un estrādes. Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.103194, 27.347167

Ko apskatīt tuvumā?

Stompaku purvi atrodas 15 minūšu brauciena attālumā no Balviem, savukārt no Rīgas ir jāmēro 240 km (3.5 stundas), līdz ar to iesakām braucienu apvienot ar citu apskates objektu apmeklēšanu: Stompaku purvu partizānu taku, Stiglavas atsegumu dabas taku, Egļavas mežniecības muzeju, Numernes vaļņa skatu torni un dabas taku, Latvijas mazākā pagasta centru – Kupravu, kas līdzinās spoku pilsētiņai.

Kā izskatās Stompaku purvos:

Par pārgājieniem

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).


Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading