Skolēnu ekskursijas

Kopā ar Purvu bridējiem ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu pārgājienos ar purva/sniega kurpēm dažādos Latvijas purvos. Tā ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties un papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā, uzzināt daudz ko jaunu ne tā, kā skolas solā, bet gan pašam visu iztaustot un izjūtot.

Dažādie maršruti visā Latvijā ļauj iepazīt purvu nepārveidoto ainavu ar neskaitāmiem ezeriņiem, lāmām un akačiem, kā arī nervus kutinošām un spraigām vietām. Pārgājienus vada zinoši un pieredzējuši gidi, kuri izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas būtu daudz grūtāk vai pat neiespējami.

Pārgājienā var doties jebkurā gadalaikā, bet iepriekš sazinoties un rezervējot datumu, lai nav tā, ka kāds jau ir tev priekšā. Pārgājienu garumu un ilgumu var pielāgot grupas vēlmēm, vai tās būtu 2 stundas vai pat divas dienas, maršruti piemēroti jebkura vecumu bērniem un audzinātājiem. Pārgājienos paredzētas foto un tējas pauzes. Droši sazinies ar Purvu bridējiem, mēs tev piemeklēsim piemērotāko maršrutu no mūsu klāsta.

Kājās jāvelk gumijas vai trekinga zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Bērniem ieteicams sagatavot līdzi maiņas apģērbu un apavus, lai pēc pasākuma var nomainīt, ja gadās apšļakstīties. Pārgājienā paredzēta tējas pauze, tādēļ līdzņemšanai sagatavojiet uzkodas un kādu dzērienu.

Īpašs piedāvājums skolēnu grupām darba dienās:
Pārgājiena cena skolēnu grupām:
• grupai līdz 20 personām – 200 EUR
• grupai vairāk par 20 personām – 10 EUR/pers.
• pieaugušajiem – 20 EUR/pers.
• 1 skolotājam uz 10 bērniem – bez maksas.
* Pārgājienu cenā ietverti gida pakalpojumi un inventāra noma.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI
Dažos maršrutos pieejamas labiekārtotas piknika vietas ar ugunskuru un zupas katla īri.

PIESAKIES: rakstot info@purvubrideji.lv
(norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni)
Jautājumu gadījumā zvani uz +371 20120101

Maģiskais Ķemeru tīrelis

Viens no atpazīstamākajiem purviem, jo atrodas tuvu Rīgai, tomēr arī šeit Purvu bridēji atklās purvu no cita skatu punkta līkumojot cauri akaču labirintiem un mazām līkām priedītēm. Šur un tur pamats līgosies, bet ir neiespējami nogrimt purvā, ja vien paši to nevēlēsities. Tā vietā aicinām peldēties skaistākajos purva ezeriņos. Rīgas tuvums vasarā ļauj sagaidīt saullēktu pirms darba dienas sākuma vai gluži pretēji – noķert saulrietu purvā pēc darba dienas.

Grūtības pakāpe: viegla; maršruta ilgums: 2,5-3 stundas; piemērotākais laiks: visu gadu.

Pāri pazemes upītēm un strautiem Laugas purvā

Laugas purvs atrodas netālu no Bīriņiem braucot Limbažu virzienā. Blakus purvam ir vecākā dzērveņu audzētava Latvijā, savukārt purvā ir iespējams lēkāt no cinīša uz cinīti pāri strautiņu labirintiem, kas brīžiem pazūd pazemē un atkal iztek līdz beidzot izveido Ķīšupi, kura savu tecējumu tālāk mēro uz Saulkrastiem, kur ietek jūrā. Arī purvā aug brangas dzērvenes, pavasarī šeit rozā ziediem plaukt andromedas, savukārt priedītēs ir noslēpušies purva ezeriņi.

Grūtības pakāpe: mērena; maršruta ilgums: 4 stundas; piemērotākais laiks: visu gadu.

Niedrāju-Pilkas purvs, kur “Bānītis” reiz ielīgoja purvu

Niedrāju-Pilkas purvs atrodas divu stundu brauciena attālumā no Rīgas, starp Limbažiem un Salacgrīvu. Grūti noticēt, ka brienot pa šūpīgo purva virsmu, zem kājām tomēr ir sešus metrus biezs kūdras slānis, savukārt pat cilvēka augumu nesasniegušas priedītes jau pārkāpušas simt gadu slieksni. Pārgājienu sāksim no purva laipas, kas atrodas pie bijušā Smiltene–Valmieras–Ainažu šaursliežu dzelzceļa uzbēruma, kas Niedrāju–Pilkas purvu šķērso DA–ZR virzienā. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači. Ja paveiksies, tad tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni.

Grūtības pakāpe: viegla; maršruta ilgums: 2,5-3 stundas; piemērotākais laiks: visu gadu.


Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading