20. augustā – Ar purva kurpēm Tūrisma salidojumā
Swiming-in-bog

20. augustā – Ar purva kurpēm Tūrisma salidojumā

Tūrisma salidojums notiks jau piekto gadu, šogad, 20. augustā Ērgļos. Tas ir pasākums, kura ietvaros sanāks kopā Latvijas tūrisma profesionāļi un entuziasti, lai demonstrētu aktīvā tūrisma prasmes un ļautu izmēģināt dažādus aktīvā tūrisma veidus ikvienam interesentam. Reti kurš zina, ka dziļi Ērgļu novada mežā meklējams Miljonu ceļš, bet nedaudz tālāk – visai nepieejamais Palšu purvs. Tieši uz Palšu purvu dosimies ar purva kurpēm, lai baudītu cilvēka neskarto dabas ainavu un nopeldētos kādā no daudzajiem purva ezeriņiem.

Šī būs lieliska iespēja lasīt brūklenes un dzērvenes, mellenes un zilenes, kā arī nogaršot melnās vistenes. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu sarežģīti vai pat neiespējami.

Centrālā pasākuma norises un tikšanās vieta ir bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Ērgļu stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir ideāls nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas, kur norisināsies arī citi outdoor pasākumi, plašāka informācija skatāma stacija.eu.

Dalībnieku un purva kurpju skaits ierobežots. 

📌 PIESAKIES PĀRGĀJIENAM aizpildot anketu šeit. Tūrisma salidojumu organizē un visi ienākumi tiek novirzīti biedrībai “Zivju gani”. Uz šo pasākumu nevar izmantot Purvu bridēju dāvanu kartes. Neskaidrību gadījumā rakstīt vēstuli uz turismasalidojums@gmail.com, vai zvanīt +371 27855850

Pārgājiena raksturojums

 • Ilgums: 2-3 stundas
 • Grūtības pakāpe: viegla (pieredzējušiem pārgājienu dalībniekiem), mērena (iesācējiem)
 • Distances garums: cauri purvam ar purva kurpēm ~ 3 km, kopā ~4 km
 • Tikšanās vieta un laiksreģistrācija un pusdienu talona saņemšana Ērgļu stacijā no plkst. 9:00, autobuss uz pārgājiena starta vietu Palšu purvā atiet plkst. 10:00 no stacijas.
 • Dalības maksa pārgājienā: 20 EUR (nevar izmantot Purvu bridēju dāvanu kartes)
 • Līdzi jāņem: uzkodas, dzeramo ūdeni, peldkostīmu un dvieli
 • Kājās jāvelk:  apavi, kas nosedz potīti (rekomendējam trekinga apavus vai gumijas zābakus).
 • Izmaksās iekļauts:
  • Autobuss no Ērgļu stacijas uz purvu un atpakaļ
  • Pusdienas Ērgļu stacijā
  • Pārgājiena maršruta sagatavošana
  • Purva kurpju piegāde un noma
  • Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts

Kā nokļūt?

Dodies uz Ērgļu staciju: Stacijas iela 1, Ērgļi, Ērgļu pagasts, LV-4840. Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.896036, 25.630818

Tūrisma salidojums 2022

Ik gadu Ērgļu stacijā notiek Tūrisma salidojums, kura ietvaros pulcējas Latvijas tūrisma profesionāļi un entuziasti, lai demonstrētu aktīvā tūrisma prasmes un ļautu izmēģināt dažādus aktīvā tūrisma veidus ikvienam interesentam. Ērgļu stacija ir lieliska vieta ar pozitīvu gaisotni, kur var gan baudīt šefpavāru darinātu maltīti, gan gardo stacijas priekšnieka kafiju, laiski atpūsties Stacijas terasē vai ļauties smiekliem un ugunskura sarunām. Plašāka informācija pieejama stacija.eu.

Kā izskatās Palšu purvā:

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading