26. maijā – Purva kurpju ekspedīcija #3

26. maijā – Purva kurpju ekspedīcija #3

Uz šo pasākumu vairs nav brīvu vietu.
Aicinām pieteikties uz pārgājienu citā datumā.

2024. gada 26. maijā kopā ar Purvu bridējiem būs iespēja nelielā kompānijā doties jaunatklāšanas ekspedīcijā ar purva kurpēm. Dosimies uz Dikļu apkārtni, kura ir bagāta lieliem un maziem purviem, un seniem pilskalniem to krastos, jā, krastos, jo dzelzs laikmetā apkārtējā ainava bija pavisam citāda. Skatīsim mazās simtgadīgās purva priedītes, ielīgosim sūnu paklāju un ielūkosimies tumšākajos akačos, lai kliedētu daudzos mītus un baisos nostāstus. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu pat neiespējami.

Noteikti nepieciešami ūdensdroši apavi (gumijas zābaki vai ar gore-tex membrānu), lai nenobristos slapji jau pirms purva. Pirms pasākuma nosūtīsim precīzākus norādījumus par apavu un apģērba izvēli atbilstoši aktuālajai laika prognozei un apstākļiem purvā.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, maršruts nav īpaši sarežģīts un garš, tomēr jābūt līdzsvara izjūtai, lai šur tur var izložņāt starp un pa cinīšiem, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 10-60 gadi.

Jautājumu gadījumā raksti uz e-pastu info@purvubrideji.lv vai zvani uz +371 20120101 (zvani un WhatsApp)

Pārgājiena raksturojums

 • Ilgums: ~4 stundas
 • Grūtības pakāpe: viegla (iesācējiem var tā nešķist)
 • Distances garums: ~ 6 km
 • Tikšanās vieta un laiks: plkst. 11:00 Dikļos (nosūtīsim precīzas koordinātes)
 • Noslēgums: ap plkst. 15:00
 • Dalības maksa pārgājienā: 25 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. ). Pieraksties jaunumiem un saņem 10% atlaidi.
 • Līdzi jāņem: uzkodas un dzeramo ūdeni, peldlietas un dvieli (būs iespēja peldēties purva ezeriņos)
 • Kājās jāvelk: pārgājienu apavi vai gumijas zābaki
 • Izmaksās iekļauts:
  • Pārgājiena maršruta sagatavošana
  • Purva kurpju piegāde un noma
  • Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts
 • Būsim dabai draudzīgi! Ekspedīcija notiks ārpus Natura 2000 un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām. Sekojam līdzi, lai uzvestos klusi un vidi saudzējoši.

Ko apskatīt tuvumā?

Turpat netālu no mūsu tikšanās vietas Dikļos Neikenkalnā aizsākusies viena no apbrīnotākajām latviešu tautas tradīcijām – Dziesmu svētki. Tāpat arī atpazīstamu iemantojusi Dikļu pils, kas ir viena no Latvijas skaistākajām un cēlākajām muižu pilīm. Starp Dikļiem un Valmieru atrodas Zilākalna kūdras pilsētiņa, kur pa vecā mazbānīša sliedēm var braukt ar sliežu velosipēdu. Teikām un nostāstiem apvītā Zilākalna apkaimē dzīvojuši daudzi zintnieki un vārdotāji, viena no atpazīstamākajām –  Zilākalna Marta, savukārt kalna pakājē tagad apskatei pieejamas ūdenstorņa telpas un apmeklētāju centrs ZTornis.

Kā izskatās Purvu bridēju piedzīvojumi?

Pasākumā filmē un fotografē!

Informējam pasākuma dalībniekus, ka pasākumā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos purvubrideji.lv interneta vietnē, sociālo tīklu lapās un reklāmas nolūkos. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Ar SIA Purvu bridēji Datu aizsardzības speciālistu var sazināties rakstot uz e-pastu info@purvubrideji.lv. Sūdzību par personas datu apstrādi ir tiesības iesniegt Datu valsts inspekcijai.

Informācija par personas datu apstrādi: www.purvubrideji.lv/privatuma-politika/

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading