24. martā – Laugas purva izaicinājums ar purva kurpēm
Komandas saliedēšana

24. martā – Laugas purva izaicinājums ar purva kurpēm

2024. gada 24. martā netālu no Bīriņiem kopā ar Purvu bridējiem būs iespēja doties uz Laugas purvu, kur vēl nesenā pagātnē cauri purviem vijās ceļi un purva salās slējās viensētas. Skatīsim mazās simtgadīgās purva priedītes, ielīgosim sūnu paklāju un ielūkosimies tumšākajos akačos, lai kliedētu daudzos mītus un baisos nostāstus. Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu pat neiespējami.

Ja vien nebūs ievilkusies ziema, tad noteikti nepieciešami ūdensdroši apavi (gumijas zābaki vai ar gore-tex membrānu), lai nenobristos slapji jau pirms purva. Pirms pasākuma nosūtīsim precīzākus norādījumus par apavu un apģērba izvēli atbilstoši aktuālajai laika prognozei un apstākļiem purvā.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, maršruts nav īpaši sarežģīts un garš, tomēr jābūt līdzsvara izjūtai, lai šur tur var izložņāt starp un pa cinīšiem, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 8-60 gadi.

Jautājumu gadījumā raksti uz e-pastu info@purvubrideji.lv vai zvani uz +371 20120101 (zvani un WhatsApp)

Pārgājiena raksturojums

 • Ilgums: ~4 stundas
 • Grūtības pakāpe: mērena (iesācējiem var tā nešķist)
 • Distances garums: ~ 6 km
 • Tikšanās vieta un laiks: plkst. 11:00 Bīriņos (nosūtīsim precīzas koordinātes)
 • Noslēgums: ap plkst. 15:30
 • Dalības maksa pārgājienā: 25 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. ). Pieraksties jaunumiem un saņem 10% atlaidi.
 • Līdzi jāņem: uzkodas un dzeramo ūdeni
 • Kājās jāvelk: pārgājienu apavi vai gumijas zābaki
 • Izmaksās iekļauts:
  • Pārgājiena maršruta sagatavošana
  • Purva kurpju piegāde un noma
  • Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts

Ko apskatīt tuvumā?

Špata dzērveņu audzētava – viena no pirmajām lielogu dzērveņu jeb dižbrūkleņu audzētavām Latvijā, kur jau daudzus gadus saimnieko tehnisko zinātņu doktors, Latvijas lielogu dzērveņu audzēšanas pionieris Andris Ansis Špats. Laugas purvā dzērvenes audzē 22 hektāros, tur aug daudz šķirņu, tostarp tādas, kas selekcionētas Latvijā. Dižbrūklenes pārstrādā dažādi – žāvē, kaltē. Patlaban Latvijas produkti ir labākie pasaulē, ko apliecina vairākas zelta medaļas. Straupes virzienā atradīsi Vējiņu pazemes ezerus, Limbažu virzienā Igates pili, Rīgas virzienā Bīriņu pili ar parku un ezeru, savukārt Vidrižos muižas kapliču.

Kā izskatās Purvu bridēju piedzīvojumi?

Pasākumā filmē un fotografē!

Informējam pasākuma dalībniekus, ka pasākumā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtās fotogrāfijas un video materiālus izmantosim publicitātes un sabiedrības informēšanas vajadzībām, izvietojot tos purvubrideji.lv interneta vietnē, sociālo tīklu lapās un reklāmas nolūkos. Personas dati tiks apstrādāti, ievērojot konfidencialitātes prasības un personas datu drošību, kā arī personas dati netiks nodoti trešajām personām, ja vien to nenosaka normatīvie akti. Ar SIA Purvu bridēji Datu aizsardzības speciālistu var sazināties rakstot uz e-pastu info@purvubrideji.lv. Sūdzību par personas datu apstrādi ir tiesības iesniegt Datu valsts inspekcijai.

Informācija par personas datu apstrādi: www.purvubrideji.lv/privatuma-politika/

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading