13. novembrī – Purva kurpju izaicinājums Pirtsmeža purvā

13. novembrī – Purva kurpju izaicinājums Pirtsmeža purvā

Jā, tieši šeit purvs ir tik traks, ka bez purva kurpēm nu nekādi netikt pāri, tādēļ arī dzima ideja brist daudz drošāk un kļūt par tiem, kas tagad esam – Purvu bridējiem. Slapjākā laikā līdz purvam var sanākt brist pa dubļiem un slapjumu, bet ja tas nebiedē, tad šis purvs neliks vilties gan ar ainavu, gan sniegtajām sajūtām. Noteikti nepieciešami ūdensdroši apavi (piedāvājam iznomāt gumijas zābakus), lai nenobristos slapji jau pirms purva. Un kā vienmēr – Purvu bridēji palīdzēs atklāt purvu noslēpumus un purva kurpes ļaus nokļūt tur, kur citādi būtu sarežģīti vai pat neiespējami. Šī būs lieliska iespēja arī lasīt dzērvenes, kas tagad ir īpaši gardas.

Pārgājiens paredzēts aktīviem dalībniekiem, kuriem patīk izaicinājumi, tādēļ jābūt labā fiziskā formā un ieteicamais dalībnieku vecums ir 10-60 gadi. Vecums nav šķērslis, ja esi radis doties pārgājienos.

📌 PIESAKIES PĀRGĀJIENAM: rakstot info@purvubrideji.lv
(norādi pasākuma nosaukumu, vārdu un uzvārdu, dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni)
Jautājumu gadījumā zvani uz +371 20120101 (zvani un WhatsApp)

Pārgājiena raksturojums

 • Ilgums: 4-5 stundas
 • Grūtības pakāpe: mērena (pieredzējušiem pārgājienu dalībniekiem), vidēja-grūta (iesācējiem)
 • Distances garums: 6-7 km, kas pēc slodzes ir līdzvērtīgs 3 reizes garākam klasiskam pārgājienam
 • Tikšanās vieta un laiks: plkst. 10:45 Staicelē pie Tūrisma informācijas centra
 • Noslēgums: ap plkst. 17:00
 • Dalības maksa pārgājienā: 20 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. ). Pieraksties jaunumiem un saņem 10% atlaidi.
 • Līdzi jāņem: uzkodas un dzeramais ūdens
 • Kājās jāvelk:  gumijas zābaki vai pārgājienu apavi, kas nosedz potīti, lai var stiprināt purva kurpes
 • Izmaksās iekļauts:
  • Pārgājiena maršruta sagatavošana
  • Purva kurpju piegāde un noma
  • Purvu bridēju daudzu gadu pieredze, zināšanas un gidu atbalsts

Kā nokļūt?

Ar auto: dodies uz Staiceles Tūrisma informācijas centru – Lielā iela 13, Staicele. Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.835711, 24.747803. No tikšanās vietas ar automašīnām pārbrauksim tuvāk purvam.

Kā izskatās Pirtsmeža purvā:

Ko apskatīt tuvumā?

Ja dodaties uz pārgājienu no tālienes, tad iesakām turpat tuvumā apkatīt Vīksnu alas, kas atrodas Salacas labā krasta 12 metrus augstajā kraujā, 3.5 km lejpus Staiceles tilta. Sauktas arī par Zvejnieku vai Vīkšņu alām. Galvenā ala ir 24 m gara, kas ir viena no garākajām Salacas alām. Staicele nav iedomājama bez tās simbola – baltā stārķa. Tā mītnes vieta – “Profesora nams” atrodas blakus ēkai Parka ielā 2, kura tika celta pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados un tajā bija ierīkots Staiceles bērnudārzs „Stārķītis”. Ja ir laiks pilsētas apskatei, tad iesakām pa iekaramo tiltu doties pāri Salacai, apskatīt papīrfabrika slūžas un dzelzs avotus. Vairāk par apskates objektiem var uzzināt Staiceles tūrisma informācijas centrā, pie kura mēs tiekamies.

Par pārgājieniem

Publiskie pārgājieni notiek visos gadalaikos vairāk kā 20 unikālos maršrutos. Organizējam arī individuālos grupu pārgājienus darba kolektīviem, skolēnu grupām, vecpuišu ballītēm un individuālām grupām. Maksimālais grupas lielums privātos pasākumos atkarībā no izvēlētā maršruta var būt 50-70 personas. Detalizētākas cenas skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading

Подпишитесь на новости

Подпишитесь на рассылку новостей и получите скидку 10%.

Loading