19.janv. – Pasaules sniega diena Lielajos Kangaros

19.janv. – Pasaules sniega diena Lielajos Kangaros

19. janvārī no plkst. 10:00 līdz 14:00 dabas liegumā Lielie Kangari sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību notiks Pasaules sniega dienai veltīti pasākumi. Pārgājiens ar purva kurpēm, sniega kurpju izmēģinājumi, spēles, rotaļas un sacensības lieliem un maziem, silta zupa un gardumi. Dienu sāksim ar iesildīšanās vingrinājumiem. Visa pasākuma laikā lieli un mazi varēs bez maksas iemēģināt sniega kurpes un ar tām brist pa sniegu vai pašūpoties gar Kangaru ezeru augošajās sūnās. Tos, kurus interesē lielāki piedzīvojumi, ir aicināti doties pārgājienā ar sniega kurpēm zinoša purvu gida pavadībā, kas jūs izvedīs cauri akaču labirientiem un parādīs Lielā Kangaru purva interesantākās un skaistākās vietas (dalība pārgājienā ir par maksu). Sniega kurpju skaits pārgājienam ir ierobežots, tāpēc piesakies laicīgi! Plašāka informācija par plānotajām aktivitātēm Ropažu novada mājaslapā.

Dodoties pārgājienā kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes.
Rekomendējam ziemas zābakus vai trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu.

Pārgājiena raksturojums

Pārgājiena garums: ~5 km
Grūtības pakāpe: mērena

Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.

Tikšanās vieta un laiks: plkst. 10:00 autostāvvietā Kangaru kalnos pie skatu torņa.
Noslēgums: ap plkst. 14:00
Dalības maksa pārgājienā: 20 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. ). Iekļauti gida pakalpojumi un purva kurpju noma.
(Līdzi jāņem: sildošs dzēriens un uzkodas)

PIESAKIES PĀRGĀJIENAM: rakstot [email protected]
(norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni)
Jautājumu gadījumā zvani uz +371 20120101

Kas ir Pasaules sniega diena?

• Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē.
• FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega” daļa, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.
• Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.
• Sniega dienu Latvijā organizē Latvijas Slēpošanas federācija (LSF)
• Pasaules Sniega diena pirmo reizi notika 2012. gada 22. janvārī. Dažādu pasākumu rīkošanā iesaistījās 39 valstis un 225 norises vietas, piesaistot vairāk kā 200 000 dalībnieku uzmanību.

Kā nokļūt?

Ar auto: pa Rīgas – Ērgļu šoseju (P4) līdz stāvlaukumam Lielajos Kangaru kalnos.
Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 56.919628, 24.730156.


Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading