15.dec. – Pārgājiens ar purva kurpēm Niedrāju-Pilkas purvā

15.dec. – Pārgājiens ar purva kurpēm Niedrāju-Pilkas purvā

15. decembrī kopā ar Purvu bridējiem tev būs iespēja doties pārgājienā ar purva kurpēm, lai nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudītu īstu piedzīvojumu garšu. Pārgājienu vada zinošs un pieredzējis gids, kurš izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas būtu daudz grūtāk vai pat neiespējami.

Pārgājiena maršruta apraksts

Niedrāju-Pilkas purvs atrodas divu stundu brauciena attālumā no Rīgas, starp Limbažiem un Salacgrīvu. Grūti noticēt, ka brienot pa šūpīgo purva virsmu, zem kājām tomēr ir sešus metrus biezs kūdras slānis, savukārt pat cilvēka augumu nesasniegušas priedītes jau pārkāpušas simt gadu slieksni. Pārgājienu sāksim no purva laipas, kas atrodas pie bijušā Smiltene–Valmieras–Ainažu šaursliežu dzelzceļa uzbēruma, kas Niedrāju–Pilkas purvu šķērso DA–ZR virzienā. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači. Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida. Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit.

Pēc pārgājiena ir vērts apskatīt Svētupes Lībiešu upuralas un apkārtnes neparastos objektus: laivas veida akmens krāvumus, enerģētiskos akmeņus 🙂 u.c.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.

Maršruta raksturojums

Pārgājiena garums: 3-4 km
Grūtības pakāpe: viegla

Pārgājiens, kas parasti ir piemērots ikvienam, kurš bauda pastaigas. Maršruts parasti ir īsāks par 4 km. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem un bērniem no 6 g.v. Šis ir visvienkāršākais no mūsu maršrutiem un tas ir piemērots ģimenēm ar bērniem vai jaunāko klašu skolēniem un tiem, kas vēlas izbaudīt neskarto purvu burvību bez īpašiem fizisko spēku pārbaudījumiem.

Tikšanās vieta un laiks: plkst. 11:00 pie Niedrāju – Pilkas purva takas sākuma
Noslēgums: ap plkst. 14:00
Dalības maksa: 20 EUR; 10 EUR (7-17.g.v. ). Iekļauti gida pakalpojumi un purva kurpju noma.
Līdzi jāņem: sildošs dzēriens un uzkodas

PIESAKIES: rakstot [email protected]
(norādi dalībnieku skaitu, apavu izmēru un kontakttālruni)
Jautājumu gadījumā zvani uz +371 20120101

Kā nokļūt?

Spied uz saites, lai navigācijas aplikācijā atvērtu galamērķa koordinātes, ja izmanto waze vai google maps, vai izmanto koordinātes 57.742222, 24.637639

* Piedaloties pārgājienā, Jūs piekrītat fotogrāfiju publicēšanai Purvu bridēju sociālajos tīklos.
* Ar pārgājiena nolikumu var iepazīties šeit.

Kā izskatās purvā:

Pieraksties jaunumiem

Pieraksties jaunumiem un pārgājienu dalības maksai saņem 10% atlaidi.

Loading